Blog2

נפלאות החומצה ההיאולרונית

עולם הרפואה האסתטית מתחדש ומשתכלל באופן תמידי וכולל פיתוח אפשרויות חדשות לטיפולים שפעם נחשבו כואבים, מסובכים ואפילו בלתי אפשריים. הביקוש הגדול לעור פנים זוהר וצעיר, שיער שופע, גוף חטוב ובכלליות מראה חיצוני מרשים, מביא לכך שהרפואה האסתטית מפתחת שיטות טיפול המבוססות על שימוש חדשני בחומרים מוכרים, במטרה לשפר ולייעל את איכות הטיפול כל הזמן. אם פעם רפואה אסתטית הייתה כרוכה בכאבים, אי נוחות, זמן החלמה ארוך ותופעות לוואי, הרי שכיום השאיפה היא לבצע הכול בצורה מדויקת, יעילה ומהירה. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך היא השימוש בחומצה היאלורונית – חומר שמצא את עצמו מככב בקליניקות הטיפולים האסתטיים ולא בכדי. חומצה היאלורונית פותרת מגוון בעיות אסתטיות ואף יכולה לחסוך ביקור מפחיד ומסוכן אצל רופא פלסטיקאי. אז איך זה בדיוק קורה?

ההיסטוריה של החומצה ההיאלורונית

התרומה המשמעותית של החומצה ההיאלורונית לשמירה על לחות ונפח העור, התגלתה כבר ב 1934, על ידי שני חוקרים אמריקאים. עד לשנות ה 90 של המאה ה-20, היא הייתה נפוצה בעיקר בענף טכנולוגיית המזון ומשם מצאה את עצמה במגזר הרפואי, כחלק מטיפול בפצעים, בעיות פרקים וניתוחי עיניים. ב 1996 היא החלה לשמש בקליניקות אירופאיות לצרכים אסתטיים ומאז ועד היום נחשבת לאחד החומרים הנפוצים ביותר בטיפולים מהסוג הזה.

עד שנות ה 2000 היה נהוג לייצר חומצה היאלורונית מכרבולות של תרנגולים, שם היא נמצאת בריכוזים גבוהים. אולם בשיטה זו כללה החומצה גם ריכוזים גדולים של חלבון ממקור זר, מה שגרם להופעת תגובות אלרגיות ותופעות לוואי ובמקרים מסוימים אף ניטרל את פעולת החומצה בקרב מי שפיתח נוגדנים לחלבון זה. לכן כיום נהוגה שיטת ייצור שאינה כוללת חלבונים ממקור חי ומבוססת על שיטות משוכללות של הפיכת ההילורונן לפולימר והצלבה מיטבית בין שרשראות הפולימר אחת לשנייה. התוצאה היא חומר עמיד, אלסטי ויעיל יותר.

חומצה היאלורונית משמשת לפיסול תווי הפנים

בעבר, מי שרצה לשנות את תווי הפנים שלו, נדרש להיכנס תחת סכין המנתחים, לחוות הרדמה מלאה, התאוששות מהניתוח, החלמה כואבת וסיבוכים שונים. ניתוחי אף, שינוי קו הלסת, פיסול תווי הפנים וכדומה – כולם דרשו התערבות כירורגית פולשנית ומורכבת.

כיום, החומצה ההיאלורונית היא הפתרון המוביל למצבים אלו והיא הבחירה הראשונה לא רק של המטופלים המגיעים לקליניקה אלא גם של המטפלים עצמם. התכונות הייחודיות לחומצה מאפשרות לפסל באמצעותה את מבנה הפנים, באופן טבעי והרמוני שלא מאפשר להבחין כי התרחשה התערבות חיצונית כלשהי. הזרקת חומצה היאלורונית משמשת לעיצוב האף, עיבוי השפתיים, עיצוב עצמות הלחיים, הרמת גבות, מילוי שקעים בעור ועוד. כל זה בטיפול קצר וקליל הגורם לחוסר נוחות מינורי בלבד ואינו כרוך בהחלמה ארוכה וכואבת.

למי מתאים טיפול בחומצה היאלורונית?

למעשה, כל מי שמעוניין לשדרג את המראה החיצוני שלו, יכול לעבור טיפול של חומצה היאלורונית, בלי להסס ובלי לחשוש מהשלכות קשות. את ההזרקות ניתן לעבור בכל גיל, בניגוד למשל לניתוח פלסטי שלא מומלץ לעבור לפני גיל 18 וסיום הגדילה של הגוף. המטרה העיקרית של טיפולים פלסטיים ואסתטיים הם לסייע בשדרוג המראה החיצוני, מה שמביא לעלייה משמעותית בביטחון העצמי ותחושות חיוביות כלפי העצמי. מהבחינה הזו, חומצה היאלורונית היא אידיאלית למשל לשימוש בגיל ההתבגרות – המתבגרים יכולים לבצע טיפול שמשפר את החזות החיצונית שלהם ולא צריכים להמתין ולסבול עד גיל 18 ממראה שגורם להם מבוכה וחששות. הדבר נכון גם לגבי מבוגרים הנהנים מחומצה היאלורונית כפתרון זמין ונגיש למגוון בעיות שכיחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *