הטיפולים שלנו

פילינג

פילינג או בעברית- קילוף העור, הינו טיפול הנועד לעודד צמיחה מחודשת של העור. בעזרת טיפולי הפילינג המטופל מקבל עור חדש יותר, חזק יותר ובריא יותר. טיפולי הפילינג אף עוזרים בטשטוש והפחתה של פחתת פגמי השמש, פיגמנטציה, קמטוטים, צלקות של פצעי בגרות ועוד.

העור שלנו מורכב משלוש שכבות- האפידרמיס, דרמיס והשומן התת עורי.  חשוב לדעת כי התיישנות והזדקנות העור מתקיימת במספר שכבות בעור. אך למעשה השינוי הגדול ביותר שניתן לראות בתהליך הזדקנות העור הוא התהליך של השומן התת עורי שמשנה את מאזן פיזור השומן שלו.

 

טיפולי הפילינג מתחלקים לפי העומק שבו אנו רוצים לטפל (שטחי, בינוני ועמוק) או לפי סוג האנרגיה המופעלת על מנת לקלף את העור. הטיפול הראשון שניתן לעשות הינו טיפול פילינג כימי שטחי שפועל על השכבה החיצונית ביותר בעור. עבור שיטה זאת אנו נשתמש בתמיסת ג׳סנר אשר מקלפת בעדינות את העור וגורמת לקשקשת קלה ואדמומיות. בשיטה זאת אין זמן החלמה כלל וניתן ואף מומלץ לחזור על הטיפול שוב כבר לאחר כמה שבועות בודדים.

 

בנוסף לכך קיימת גם השיטה של פילינג כימי בינוני שמגיעה עד לדרמיס השטחי. דוגמא לפילינג כימי בינוני הינו פילינג TCA 35%. בשיטה זאת אנו מורחים את הפילינג על הפנים בעזרת פד ובעצם יוצרים כוויה מבוקרת ורצויה מה שגורם ללהלבנה של העור באופן מיידי. לאחר כ 10 ימים מתחלף העור לעוד חדש. מכיוון שאנו יוצרים כוויה יש סיכוי שטיפול זה מעט ישרוף עד לשטיפתו במים.

 

פילינג כימי עמוק עובד על שכבת הדרמיס העבה, טיפול זה יכול להתבצע בהרדמה כללית. עבור טיפול זה אנו נשתמש בנוסחת גורדון בייקר אשר מכין קונסטרוקציה של 80% פנול (חומר המופק מנפט) יחד עם 1% שמן קורטון (מופק מצמח אוסטרלי) פילינג זה נחשב אפקטיבי יותר מכל שאר הסוגים. בטיפול זה המטופלים מורחים תמיסת קליגמן במשך 6 שבועות על מנת להכין את העור ונטלים תרופה נגד הרפס במשך 3 ימים לפני הטיפול. חומר הפנול הינו מן חומר המהווה הרדמה מקומית אך לאחר מריחתו על האור באופו אחיד אשר מסומן מראש, ניתן להרגיש תחושת צריבה במשך 15 שניות. הטיפול נמשך כ- 45 דק ולאחר סיומו העור הופך לגוון לבן. בימים הראשונים לאחר הטיפול, המטופול יכול להרגיש כאב אשר נמשך כ- 6 שעות, עור הפנים נפוח מאוד וביממה הראשונה הפנים חבושות. לאחר יממה מורידים את החבישה ומורחים מלח ביסמוט במשך מספר ימים בודדים על מנת למנוע זיהום. לאחר חמישה ימים העור הישן מתקלף וניתן לראות את העור החדש האדמדם שצמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *